DUNAJSKÁ STREDA 20. 9. 2014 - Súťaž silákov, ktorú bola organizovaná sa v histórii Slovenska uskutočnila po tretíkrát. Spomedzi 20 pozvaných silákov z celého Slovenska si svoju silu prišlo overiť 9 strongmanov. Prijali tak pozvanie organizátorov z ŠK Strongman Club DS a mali tak jedinečnú možnosť získať prestížny titul Najsilnejší muž Slovenska. O tom, že to nebolo ľahké svedčia hmotnosti bremien, s ktorými sa herkulovia potrápili. Bolo to v disciplínach dvíhanie bremena - klady v stoji hmotnosť - 145 kilogramov, obracanie obrovskej pneumatky, nosenie dvoch ťažkých kufrov o hmotnosti každý 150 kg, zabrať dalo aj dvíhanie betónových gulí - najväčšia hmotnosť 180 kg hovorí za všetko. Záverečná disciplína mŕtvy ťah, v ktorom išlo o najväčší počet nadvihnutí osobného auta na zadnej nápravy pomocou oceľovej konštrukcie bola najťažšou pre mnohých silákov.
 
 
Favoritom súťaže bol už od začiatku Peter Puzsér, ktorý reprezentoval Slovensko na siláckych súťažiach v Číne a Škótsku. V dvoch disciplínach bol ich jasným favoritom a jeho rivali Dávid Nagy a František Piroš získali plný počet bodov len v jednej disciplíne. Po troch hodinách si tak na svoje konto pripísal titul Najsilnejší muž Slovenska®  2014 domáci Herkueles Péter Puzsér z Okoči. 
 
Celkové poradie:
 
1. Peter Puzsér  - 42 b.
2. Dávid Nagy  - 35,5 b.
3. František Piroš - 34 b.
4. Roland Hegedűs  - 24 b.
5. Imrich Haver - 22,5 b.
6. Matúš Fehér - 20 b.
7. Fridrich Berecz - 13,5 b.
8. Ladislav Gáspár - 9 b.
9. Tomáš Bernáth - 7,5 b.
 
Prvý titul Najsilnejší muž Slovenska ®  získal v júli 2004 na súťaži v Kolárove Braňo Golier z Bánoviec na Bebravou. Druhý titul si vybojoval na Spišskom hrade pod jeho historickými múrmi o štyri roky neskôr Patrik Kalinka z Rožňavy. 
 
 
 
FOTO: PHOTOPRESS
 
Napísané: 23. september 2014
Prečítané: 4391x