Home

PREŠOV 23. 8. 2014 - Až do večerných hodín sa na prešovskej Delni prezentovali siláci. Úžasné nadľudské výkony v podaní silných mužov, s úžasom a za stáleho povzbudzovania sledovali okrem siláckych disciplín aj ohýbanie roxorov v ústach držiteľa niekoľkých guinnessových rekordov Nicka Árpáda z Maďarska. Tiež bolo napínavé jeho vystúpenie ťahanie vozidla s 12 osobami v zuboch a tlačenie vozidla pomocou meča opretého o hruď. Svoju silu predviedli v pretláčaní rukami Ozy - Sazabo Ozor spolu s Somogyi Dávidom, obaja z Maďarska. Vyskúšali tak svaly nielen chlapcov, ale aj tamojších dievčin, ktoré sa venujú tomuto športu.
 
Podujatie malo aj exhibičnú súťaž 6 silákov. Otvoril ju primátor mesta Prešov Pavel Hagyari. Svoje tanečné umenie predviedla v úvode fitnesska Katarína Fabiánová. Podujatie pripravili Slovenský zväz silových športov Prešov - zastupoval ju Vladislav Štock a spoločnosť INTREPROFIS VM - Jozef Chomanič.Siláci z DS Strongman klub Dunajská Streda - Horeš Viktor, Márk Ondrej a bratia Szabolcz a Zalán Matlákovci a dvaja domáci borci - trojbojár Erik Jaškanič a liftér - tlak na lavičke Dominik Poperník.
 
K náradiu strongmanov pričuchli domáci na Delni po prvýkrát, no celkom úspešne. Jaškanič bol favoritom v dvoch disciplínach - nosenie 2x 100 kg kufrov na 30 metrov a ťahaní pneumatík o hmotnosti 280 kg. Poperník podal slušné výkony v troch disciplínach, ked skončil vždy na druhom mieste. Spomedzi silákov z Dunajskej Stredy mal najlepšie výsledky Horeš a za ním sa umiestnili bratia Matlákovci. Siláci si zmerali sily aj v tlaku klady v stoji, mala hmotnosť 80 kg a tiež v "autofúriku"  naddvihovanie osobného vozidla Kia Rio na zadnej náprave.

Na záver organizátori akcie Vladimír Štock a Jozef Chomanič ocenili všetkých účastníkov plaketami a pohármi. Nechýbala tombola, ktorá potešila zaujímavými cenami. 
 
 
Foto: Viktor Zamborský (11) a Igor Svítok (1)