Home

LEVICE 5. októbra 2015 - V nedeľu 18.10.2015 od 14:00 hod. sa pred obchodným domom Kaufland v Leviciach po prvý krát na 
Slovensku uskutoční súťaž v netradičných silových disciplínach zmiešaných párov (muž/žena) - LEVICE STRONGEST MAN & WOMAN. - See more at: http://www.leviceonline.sk/aviza-a-pozvanky/3733-najsilnejsi-slovaci-v-leviciach-predvedu-svoje-umenie-levice-strongest-man-woman#sthash.qWvsge7N.dpuf

Počas súťaže sa pokúsil strongman František Piros z Galanty zlomiť vlastný slovenský rekord v zdvihnutí bremena v stoji nad hlavu. Súčasná hodnota rekordu je 166 kilogramov. Posku bude pod dozorom komisára a v prípade platnosti pokusu získa Piros certifikát z Knihy slovenských rekordov za druhý úspešný pokus.

levice strongest man woman 2015

Súťažiť sa bude v netradičných silových disciplínach ako ťahanie tahača vážiaceho 7,5t, spoločné prevracanie 400kg vážiacej pneumatiky, spoločné nosenie kufrov o hmotnosti 115kg muži, 50kg ženy, log lift muži 120kg, ženy 50kg a atlas stone - dvíhanie betónovej gule, muži 135kg, ženy 35kg. Pri spoločnom nosení kufrov sa metre zrátajú spoločne pre muža i ženu.

Diváci si nepochybne prídu na svoje, pretože na pretekoch sa zúčastnia majstri tohto remesla:

Ing. Igor Petrík - najsilnejší Slovák - 2014, 2015
Branislav Golier - 6x najsilnejší Slovák, držiteľ slovenského rekordu v otáčaní betónovej guľe 100kg okolo hlavy
František Piroš - 2. miesto najsilnejší Slovák 2015
Maroš Kubovič
Martin Dulai
Mirka Nagajdová
Majka Kubičková
Martina Ševčíková
Katka kardošová
Julia kosturová

Podujatím bude sprevádzať moderátor Lukáš Hoffmann, hosťami podujatia budú rapper Vladis a Momo, hudobný doprovod bude zaistený DJ-mi rádia SITY LLM - Laco Miky Mikuš a DJ RDJ-Jašter - Top DJ's in the city.